Hvordan får jeg brukt Lingdys i nettleseren Google Chrome?
Lingit Chrome Extension
Lingdys for Windows kan brukes sammen med nettleseren Chrome. For at skrivestøtten i Lingdys skal fungere, må du aktivere utvidelsen «Lingit Chrome Extension» i nettleseren. Nedenfor følger fremgangsmåte for hvordan du skal legge til utvidelsen.
Her finner du en link til utvidelsen.
I Chrome blir utvidelsen Lingit Chrome Extension som regel lagt til ved installasjon av Lingdys. Ved å trykke på puslespillbrikken ved søkefeltet i Chrome, kan du se om Lingit Chrome Extension er aktivert eller ikke. Er utvidelsen aktiv, fungerer Lingdys fint i Chrome.
Hvis du ikke har Lingit Chrome Extension, må utvidelsen aktiveres:
- Trykk “Tilpass og kontroller Google Chrome” (tre punkter i høyre hjørne)
- Trykk på “Utvidelser.
- Trykk på “Administrere Utvidelser”.
- Finn «Lingit Chrome Extension» og aktiver utvidelsen.
Finner du ikke utvidelsen Lingit Chrome Extension?
- Trykk på denne linken.
- Trykk på «Legg til i Chrome»
- Trykk på «Legg til utvidelsen»
Microsoft Edge
Lingit Chrome Extension kan også fungere med andre nettlesere enn Chrome, men siden utvidelsen er utviklet spesielt med utgangspunkt i nettleseren Chrome, kan vi ikke garantere at alle funksjoner fungerer optimalt.
For Edge må utvidelsen legges til via en link. Se følgende fremgangsmåte.
- Trykk på denne linken.
- Trykk på «Få» eller «Legg til i Chrome»
- Trykk på «Legg til utvidelse»
Hvis du ikke har en «Få»- eller «Legg til i Chrome»-knapp er det mulig at du må trykke på «Tillat utvidelser fra andre butikker» på det blå banneret øverst på siden.